אבלטון פוש – כלי נגינה מודרני

אהלן !
הפוסט הבא הוא לא סקירה או טריק חדש, אלא שיתוף שלכם בחוויה האישית שלי.
זכיתי ל 48 שעות של פוש. מכיוון שידעתי שזמני קצוב החלטתי לקפוץ ישר למים העמוקים.
לאחר שחיברתי אותו למחשב והופיע החלון שאומר בגדול "חיברת את הפוש, מגניב!  – מה בא לך לעשות ?" בחרתי שאני רוצה להתחיל לבד – כלומר פרויקט חדש וריק.

השלב הבא מבחינתי היה לכבות את מסך המחשב.
בשעה הראשונה אני חייב להודות שהיו דברי שהיו מאתגרים מן הצפוי – לקח לי זמן להבין כיצד "לקרוא" את המכשיר, שכן התאורה של הכפתורים משתנה, וכך גם האופציות של המסך בהתאם לערוץ עליו אתה נמצא ומה שאתה עושה. כמו רובכם אני מניח, ראיתי הרבה וידאואים של אנשים אחרים מתעסקים בפוש ולכן הפעלת ה step-sequencer של התופים הייתה קלה וידידותית מאד, וכך גם נגינה על סולמות (על אף שלקח לי זמן להבין איך אני מנגן בצורה כרומטית[ללא סולמות]).

הפאדים שלו מרגישים מעולה – אם סתם נוגעים בהם כשלייב סגורה הם מרגישים קצת קשים, אבל בעצם ברגע ששמים כלים עם דינמיקה כמו פסנתר או תופים אקוסטים מוצלחים מהר מאד מבינים שהם באמת פשוט מאד מאד רגישים. יש כפתור ידידותי שמאפשר לשמור על עוצמת מכה אחידה למי שדינמיקה מפריעה לו. חשבתי גם בהתחלה שהתיפוף כמכונת תופים פחות ידידותי כי הפאדים לאד גדולים מדי, אבל אם הזמן אחרי שניגנתי עליו הרבה בפסנתר – התרגלתי לגודל התופים וגם התיפוף היה לי מאד נוח .

בכל מה שקשור ליצירה אין ספק שהוא נותן מענה מצוין – במידה ואין לכם ידע מוסיקלי (סולמות, הרמוניה וכדומה) הוא כלי מאד פשוט וקל להבנת הדברים האלו, ודווקא כאחד שיודע אני חושב שלקח לי יותר זמן להיכנס לראש שלו מאשר בנאדם שיבוא עם ראש פתוח 🙂 .

בכל מה שקשור להופעה – שכן כמובן שהוא סוג של הלאנצ'פד הכי משוכלל שאפשר למצוא, הוא מעולה – הוא מעולה בתור התחלה כי הוא הקונטרולר היחיד שאני מכיר כרגע שיודע לקרוא את הצבעים של הקליפים ולהתאים אותם (כלומר ממש יש משמעות לצבעים ולא סתם יש קליפ או אין קליפ והאם הוא מנגן) מה שהופך את העניין למאד נוח  – יש גם נובים ומסך דיגיטלי שבסוף היום מאפשר כמעט כל מה שאפשר לחלום עליו.

אני מודה שלא ירדתי לסף דעתו של הפוש, היה לי זמן מוגבל ובעיקר רציתי לנגן איתו – כלומר לראות האם הוא יכול להחליף לי את מקלדת השליטה לאורך זמן. אין לי מסקנות חד משמעיות, זה היה כיף מאד וכל שעה שהוספתי לנגן אין ספק שהשתפרתי והתחלתי להיכנס לעניינים – לחלוטין יש עניין של תבניות ואפשר לנגן הכל בכל סולם וזה נורא כיף וקל אבל אני עוד לא יודע איך הייתי מסתדר איתו לאורך זמן.

מניח שאכתוב עוד בהמשך כשהוא ממש יהיה פה בשביל כולנו.

בינתיים עשיתי וידאו קצר של סתם נגינה. מוזמנים להציץ 🙂

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות בנושא אבלטון פוש – כלי נגינה מודרני

  1. שלום אני מתעניין בלימוד פוש אשמח לדבר איתך .שם בראל 0543134757

  2. מאת רועי‏:

    היי עמית
    יש לי כמה שאלות, אשמח אם תחזור אלי
    0543207295

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.