הפיכת אודיו למידי באבלטון לייב 9 : הרמוניה \ מלודיה \ תופים.

שלום חברים,
הפעם אסביר מעט על אחת התוספות המגניבות ביותר שיש בלייב 9 והיא הפיכת אודיו למידי בצורות שונות:

בהפעלת כל אחת משלושת הפקודות החדשות בעזרת כפתור ימני על הקליפ יווצר ערוץ חדש בהתאם לפקודה שמכיל כלי נגינה שונה: הרמוניה – פסנתר, מלודיה – סינטי משולב פסנתר (בעזרת כפתורי המקרו ניתן לשנות בקלות את הסאונד כדי לבחון בקלות מלודיות בעלות טון שונה) , תופים – מערכת 606.

כל אחת מהאפשרויות האלו כמובן ניתנת לשינוי על ידי גרירת ערוץ מידי עם הכלי הרצוי
לתיקיית ה Defaults\audio to MIDI שנמצאת בספריית המשתמש. בנוסף כמובן ניתן לגרור קליפים של אודיו לערוצי מידי עם כלים קיימים ובמידה ומדובר בתופים אוטומטית לייב תמיר לתופים, במידה ומדובר בכלי נגינה מלודי או הרמוני יפתח התפריט החביב שיציע את כל שלושת האפשרויות.

הפקודות החדשות של הפיכת אודיו למידי נוספו לפקודה הישנה "slice to New MIDI track",שחותכת את האודיו לפי ערכים מוגדרים או סימני וורפ והן שונות מאד במה שהן עושות.  השילוב של השתיים יכול להניב תוצאות שימושיות מאד – לופ תופים עם הסאונד המקורי שלו ובתצורה של מידי לדוגמא ואני בטוח שתוכלו לחשוב על עוד רעיונות יצירתיים.

אופטימיזציה להמרה באיכות טובה יותר :
המרת קבצי אודיו עשויה לתת תוצאות שונות ומשונות כאשר מדובר בקטעים מאוסף המוסיקה או הדגימות שלכם.  נסו להמיר את עצמכם שרים \ מנגנים גיטרה ו\או עושים ביטבוקסינג ונסו להתחיל את הליך היצירה שלכם משם.

* השתמשו במוסיקה נקייה, שיש בה התקפים ברורים של הצלילים – מוסיקה "נמרחת" מדי עשויה להתפספס.

* השתמשו בהקלטות נקיות של כלי נגינה: אם תקחו לופ תופים שמלווה בכלים אחרים לייב תעשה בלאגן גדול כי היא תתייחס לכל הצלילים. לופ תופים נקי לייב תזהה בקלות ובהצלחה.

*אל תשתמשו בקבצים באיכות נמוכה – יוטיוב וחבריו לא מומלצים, ואפילו MP3 מומלץ שיהיה באיכות גבוהה מאד – ככל שעומק הדגימה והקצב הדגימה גבוהים יותר כך לייב מדויקת יותר, בקבצים באיכות נמוכה יש ליכלוך שהמחשב מפצה בצורה אוטומטית.

* לייב מתייחסת לסימני וורפ ברצינות רבה. אם תסדרו בעיות קצב עוד בשלב האודיו ככה המידי יהיה מדויק עוד יותר או לחילופין אם תעשו משהו מגניב בעזרת הוורפ גם המידי יהיה מגניב.

* השתמשו בקוונטייז ולגטו – במידה ואתם מחפשים הרמוניה זה מנקה מהר מאד את הבלאגן ומשאיר את העיקר בפעמות המשמעותיות במוסיקה.

צאו מהקופסא : נכון שכל פקודה כאילו נועדה למשהו מסוים, אבל ההפך הוא הנכון והכלי הזה כמו שכתבתי קודם נועד לזרוק אותכם למקומות יצירתיים, תתנסו ותנסו כל הזמן – זה הדבר הכי מרענן שקרה ליצירתיות שלכם. 

 

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.