לייב 9 והקונטרולר החדש "push"

שלום חברים ! ,

בשעה טובה אבלטון הכריזו על התוכנה החדשה העתידה לצאת בתחילת 2013 ואיתה ביחד גם קונטרולר יחודי אשר נועד לתת מענה כולל להיות "כלי נגינה מודרני" שיאפשר הפקה שלמה ישירות מהמכשיר.

אז מה יתחדש בלייב 9 :

לייב 9 בגירסאת ה suite תהיה כוללת בתוכה גם את מקס ללייב ותגיע עם המון כלים נכבדים (24 חדשים שמתווספים להמון הקיים, כאשר בין השאר שווה לציין כי יש שני ריוורבים חדשים, סינטים של תופים ועוד…) בנוסף למקס הוספו המון כלים (למעלה מ 3000) וכעת גירסא 9 המלאה ביותר תגיע עם 55GB של תכנים – שזו כמות אדירה שאמורה לספק מענה לכל סגנון וצורך.

במסגרת דברים שמשתמשים ביקשו כעת ניתן להקליט אוטומציות ישירות לקליפ בחלון הסשן, וניתן גם לשנות את עקומת האוטומציה וליצור צורות שונות ומשונות (נכון כמובן לכל אוטומציה בלייב).

כל הדפדפן הפנימי של לייב שונה כליל ואמור להיות עתה פשוט יותר ונוח (לא עוד שלוש תיקיות והרבה אייקונים, אלא תפריט אחד כולל להכל) וכעת בנוסף לאפשרות לשמוע קליפים של מידי ואודיו לפני הכנסתם לפרויקט יהיה גם ניתן לבחון את כל כלי הנגינה לפני הכנסתם לפרויקט בזריזות (דבר שיקל מאד את הליך בחירה ומציאת סאונד מתאים).

שופרו אפשרויות עריכת המידי וכעת ניתן למתוח תוי מידי ללא מאמץ, להפוך ו"לבלגן" קליפי מידי בזריזות ליצירת וריאציות שונות בקלות.
בלייב 9 הוסיפו שלוש פונקציות חדשות של הפיכת אודיו למידי לפי קטגוריה (מלודיה, הרמוניה ותופים) מה שעתיד לשנות כליל (בתקווה) את עולם הסימפולים\רמיקסים\ יצירת רעיונות בזריזות וללא ידע מקדים מדי בתוי – שימוש בפונקציות החדשות עתיד לעזור לאנשים לממש את הרעיונות המוסיקליים שלהם ע"י פשוט זימזום רעיונות מוסיקליים חדשים והפיכתם לתוי מידי בזריזות.

האפקטים :קומפרסור, איקיו 8 וגייט נבנו מחדש , נוספה להם תצוגה חכמה והם אמורים לפעול הרבה יותר טוב ויעיל ובנוסף גם ישנו אפקט חדש שנקרא the glue compressor שהוא הדמיה של קומפרסור אנלוגי ישן כמו שכולם אוהבים. אחד הדברים הכי מגניבים בקומפרסורים החדשים הוא האפשרות לשלוט ברמת ה"יבש\רטוב" ישירות מהאפקט ובכך ליצור אפקט פרללי שימושי ביותר.

אחת הפונקציות החדשות שנראות לי הכי מבטיחות היא "consolidate time to new scene" – מה שבעצם יאפשר להעביר דווקא מחלון האררנג'מנט חזרה דברים לסשן כדי להכין הופעה בקלות מקטע גמור. הקלות שבפעולה הזאת עתידה לדעתי לעזור למשתמשים שבוחרים ליצור בתוכנות אחרות ורק רוצים להשתמש בלייב לצורך הופעה לעשות מעבר קל ולבנות הופעה מהר מאד ובזריזות.

כמובן שתהיה תמיכה ל 64bit . למען האמת כבר לגירסא 8 של לייב יש תמיכה ב 64bit בגירסאת הבטא האחרונה שלה (8.4).

כמו שציינתי בהתחלה, אבלטון בנוסף הכריזה על קונטרולר חדש העונה לשם "push".


במבט ראשוני כמו launchpad משוכלל – כאשר הרעיון הוא לתת מענה לכל אספקט שאנחנו יכולים לבקש ברמה היצירתית – מכונת תופים שגם ניתן לנגן עליה בזמן אמת, וגם כ step sequencer , כלי נגינה מלודי והרמוני שלא סובל מבעיות "טכניקה קשה" לטענתם (אחת הדוגמאות שאבלטון נתנו היא האפשרות לנגן בכל סולם ללא מאמץ נוסף או ידע טכני מוסיקלי).  בנוסף ישירות מהמכשיר ניתן כמובן לעצב את הסאונד, להוסיף ולבחור אפקטים, ליצור מבנה וכמובן להופיע איתו – באופן מפתיע לדעתי פחות שמו דגש במכשיר על הקשר הישיר של העבודה שלו עם לייב , כלומר הדגש היה על היכולות המופלאות שלו כקונטרולר שניתן לעבוד איתו ללא צורך מעיק בעכבר מקלדת ומסך וניתן להנות ממנו ממש כמו פסנתר או גיטרה עם המון יתרונות משוכללים למרות שכמובן בעצם כל מה שנעשה ישירות בקונטרולר קורה במחשב אליו הוא מחובר בלייב שרצה ברקע. מעניין יהיה לראות איך יהיה הקונטרולר במציאות 🙂 אני כבר לא יכול לחכות …
על הדרך נעשה גם מיתוג מחדש לאבלטון, הוחלף פונט ושונה הלוגו – וגם התוכנה נהייתה אפורה מתמיד בשילוב עם כחול 🙂 בטוח שיש עוד שינויים ודברים נוספים , זה ככה על קצה המזלג ממה שהצלחתי לדלות מהרשת – יש הרבה וידאואים מגניבים באתר החדש שלהם ! מומלץ .

עוד חדשות ועידכונים בהמשך. בינתיים לא נותר אלא לחכות…

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.