סימפול כלים וירטואלים לדרך/ Resampling VSTi's to go in Ableton live

אחרי הפסקה קלה אני חוזר לפוסט זריז בנושא סימפולים: אני עובד בשני מחשבים שונים, בעצם באחד אני עובד ועם אחד אני מנגן לייב – אחד הוא נייח והשני הוא נייד, באחד יש כל מה שאני יכול לחלום עליו ובשני אין כלום – מכיוון שבמחשב הנייד שלי אני לא טורח להתקין ערימות של סיפריות שיגמרו לי את הדיסק הקשיח – הנה שיטה זריזה ופשוטה לקחת רק מה שצריך מהפלאגינים האהובים :

השיטה פועלת מעולה על כלים פרקסיביים/ תופים/ צלילים בעלי התקף קצר – שלא נמשכים לעד. על אף שבעצם אפשר לספמל ככה הכל לא הכל יעיל באותה המידה – השיטה הזאת גם לא אידאלית לכל כלי שמורכב ממס' דגימות לצליל , שכן בשיטה הזאת דוגמים צליל בודד לתו (אפשר לדגום מס' צלילים לתו אבל זה קצת יותר מסובך). אבל מה שכן, אפשר לשמור תבנית בסיס לדבר הזה כפרויקט עם קליפ מידי עם צלילים ארוכים וטמפו נמוך, מה שיהפוך את פעולת הסימפול לדבר שלוקח ממש שתי דקות.

כמובן שאחרי זה מאד קל להעביר מהמחשב הנייח (מחשב א' לצורך העניין) דברים למחשב הנייד (להלן מחשב ב') בלי להעמיס ספריות ענקיות וגדולות.

מקווה שתמצאו את זה יעיל כמוני, שיהיה סוף שבוע מוצלח.

פורסם בקטגוריה מורכב, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא סימפול כלים וירטואלים לדרך/ Resampling VSTi's to go in Ableton live

 1. מאת נעם‏:

  לא הסברת מה זה הslicing preset ולפי מה בחרת את הפונקציות השונות / מה הם אומרות.
  אתה יכול להוסיף כאן הסבר קצר?

  תודה
  נעם

  • מאת AmitSegall‏:

   היי נעם,
   באמת לא הסברתי, זה סרטון ברמה "בינונית" מבחינתי ומתבסס על הנחה שאתה מכיר את הנושא.. בעבר עשיתי סרטון יותר מפורט על הפונקציה הזאת של המידי ואתה יכול למצוא אותו כאן , בגדול הפריסטים השונים הם הגדרות של מה קורה לכל חתיכה שאתה עומד לחתוך,רוב הפריסטים כבר מלאי אפקטים והרבה פרוססינג על הדגימה החתוכה – אפשר ליצור פריסטים חדשים או לשנות את הקיימים אם באמת רוצים, אבל לרוב כשאני משתמש בפונקציה הזאת אני מעדיף שזה פשוט יחתוך את החתיכות ואח"כ אני אוסיף את האפקטים שאני רוצה בעצמי זה נראה לי יותר נוח.
   מקווה שזה עונה לך על השאלות.
   אם לא אז תגיד ואנסה להיות ברור יותר 🙂
   עמית

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.