בעיקר טריקים למידי באבלטון לייב / Mosty MIDI tricks in Ableton live

השבוע החלטתי להקדיש מס' דקות (שש במספר) לטריקים של עבודה עם מידי באבלטון לייב, באופן הגיוני למדי, אלו מכם שעשו מוסיקה בעבר בתוכנות אחרות יגלו שחלק מהטריקים זהים לכל התוכנות. יש גם כמה טריקים לחלון הסשן – שיש רק באבלטון לייב :

שני מושגים שאסביר רק למען הסר ספק :

Velocity – הוולסיטי , בתרגום מדויק בעצם מתייחס למהירות, בכל מה שקשור למוסיקה דיגיטלית (לא אלקטרונית, אלא פשוט שנעשית בעזרת מחשב) הוולסיטי בעצם מיצג סוג של עוצמה, לרוב העוצמה הזו באה לידי ביטוי באופי הצליל, כאשר ערכים נמוכים ישמעו לרוב רכים ועדינים יותר וערכים גבוהים ישמעו חזקים יותר וחריפים.

Quantize – יחס ערכים מוגדרים למשתנה מסוים. במוסיקה דיגיטלית (כן שוב זו) הערכים מוגדרים לפי הגריד – רשת המוגדרת ע"י קצב וערכים מוסיקלים (כאשר הקצב קובע מה המרחק בין תיבה לתיבה והערכים המוסיקלים את מס' התאים וגודלם בין תיבה לתיבה).

כאשר מגדירים ערכים לקוונטיז: הכוונה כי ערכים מוסיקליים בגודל משתנה, יזוזו ממקומם בהתאם לגריד ויצמדו אליו, דבר אשר מאפשר "לתקן" נגינה שלא בקצב ומאפשר להזיז צלילים ממקומם לפי ערכים אשר קבענו מראש וכך לנגן מידי בצורה מדויקת.

שכחתי בסרטון לציין את הטריק הידוע של שינויי אוקטבות ע"י בחירת הצלילים אותם רוצים להזיז ולחיצה על Shift ואז כיוון האוקטבה שרוצים, למעלה או למטה – זה אחד מהטריקים שפועלים בכל התוכנות מוסיקה למינהם והוא אחד השימושיים.

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

4 תגובות בנושא בעיקר טריקים למידי באבלטון לייב / Mosty MIDI tricks in Ableton live

  1. מאת תומר‏:

    אולי הפוסט השימושי ביותר שלך. 🙂 תודה

  2. מאת kob‏:

    אחחח ctrl shift i
    איפה היית כל השנים…

    עמית , תודה רבה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.