קליפים דמא – הכי בסיסי שיש / Dummy clips basic

קליפ דמא – Dummy Clip :
קליפ דמא – או בובה כמו שנקרא לו הוא בעצם קליפ שלא מכיל אינפורמציה כמו אודיו או מידי אלא רק אינפורמציה מודולרית. מה הכוונה ? קליפ הבובה בעצם נועד להוות סוג נוסף של אוטומציה שמתבצעת בעזרת המעטפת של הקליפ. הדבר הזה מאד שימושי לבניית תבניות שונות לאפקטים שונים וזה אחלה דרך ליצור אפקטים רנדומליים תוך כדי יצירה, או לחילופין הכנה מראש של פריסטים (presets ) של אפקטים לשימוש במהלך הופעה חיה / דיג'י סט.

בשביל לעשות קליפ דמא בעצם צריך ערוץ אודיו חדש ולחווט את הערוץ הרצוי (זה שיש בו מוסיקה) לערוץ החדש, לאחר מכן יש לשים את הערוץ החדש במצב של monitor in ולשים בו קליפ כלשהו. במידה והכל כשורה הקליפ יהיה בצבע שקוף. מכאן הלאה כל שנשאר לעשות זה לשחק עם המעטפת של הקליפ בצורות שונות. ניתן ומומלץ לעשות את זה גם עם אפקטים…סרטון המתעמק בנושא קליפי הבובה נוסף יהיה בהמשך.

אין כזה דבר קליפ בובה באררנג'ר, מהסיבה הפשוטה שבצידה השני של לייב (לא בסשן כלומר) אין קליפים. אין בעיה אבל להקליט את האוטומציה שהם עושים מהסשן לארננג'ר, אבל את האמת שכשעוברים כבר לעבודה בארננג'ר ולא עושים משהו בלייב אז עדיף כבר לעשות אוטומציה רגילה על הערוץ בדרך הטובה והמיושנת.
חשוב לזכור : אין משמעות לתוכן הקליפ שממנו נעשה בובה, וגם אין משמעות לאורכו, כי תמיד ניתן להאריך ולקצר לפי הצורך (כלומר לפי כמה שרוצים שהפעולה שנעשית על המעטפת תתמשך…)

פורסם בקטגוריה מורכב, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.