פוסט ראשון – איך להגדיר את כרטיס הקול ? / How to set-up the soundcard

אהלן !

ברוכים הבאים לאתר החדש שלי "עמית לייב" , האתר ללימוד אבלטון לייב בעזרת סרטונים קצרים בעברית. הרעיון הוא לעשות מדי שבוע סרטון על נושא אחר, כל פעם ברמה שונה כדי שגם יהיה בסיס וגם יהיה לאן להתקדם. אשמח לתגובות, הצעות ורעיונות….

הסרטון הראשון שלי יהיה על איך להגדיר את כרטיס הקול, שזהו שלב בסיסי וחיוני בעבודה עם אבלטון לייב, או כל תוכנה לצורך העניין, על אף שכמובן לכל תוכנה יש את הדברים הקטנים שמאפיינים אותה, בוידאו אדגים איך להגדיר בקלות באבלטון.

הנה מספר דברים בהרחבה למקרה שסרטון לא הספיק.

Sample Rate – קצב הדגימה:
קצב הדגימה מייצג את מספר הדגימות בכל שניה שמייצגת סאונד בצורה דיגיטלית , ככל שקצב הדגימה גדול יותר כך הדגימה תהיה מדויקת יותר ותשמע טוב יותר. יש לקחת בחשבון שככל שקצב הדגימה גדול יותר המחשב מתאמץ יותר בגלל שהוא עושה יותר חישובים  בכל שניה, איכות של דיסק Audio CD היא 44,100
ובגלל זה זהו קצב אחלה לעבוד איתו .

חשוב לזכור: ללייב אין בעיה לעבוד אם דגימות באיכות גבוהה מזאת או נמוכה, כאשר מגדירים את קצב הדגימה הדבר מתייחס רק לקבצי האודיו החדשים שניצור במהלך העבודה

Buffer Size – זיכרון זמני :
ה Buffer הוא זיכרון זמני שהמחשב שומר בו קבצי אודיו, ככל שהזיכרון גדול יותר כך המחשב ינגן אודיו בצורה חלקה יותר …מצד שני כאשר הזיכרון גדול המחשב יתאמץ וישקיע בזיכרון במקום להשקיע בהליכים אחרים, דבר שגורם ל Latency, ואז כאשר מקליטים, הדברים נשמעים באיחור ולא תמיד יושבים במקום. כאשר הזיכרון הזמני קטן מדי עלולות להיות קפיצות בסאונד אבל התגובה של המחשב תהיה מהירה יותר בכל הקשור להקלטה ונגינה.

בחלק האחרון של לשונית ה Audio בתפריט ישנה אפשרות לבצע בדיקת הדמיה של איך יעבוד הכרטיס בהגדרות הנוכחיות כאשר המחשב יתאמץ ברמות שונות . אם לא הגדרתם מעולם את כרטיס הקול זאת אפשרות טובה לבדוק אם הכל מוגדר כשורה.
במידה והצליל שמופק אינו קטוע, וה overall Latency באיזור ה 12ms אז אפשר לגשת לעבודה כי סימן שהכל מוגדר אחלה.

לאלו מכם שאין לכם כרטיס קול של ממש ואתם משתמשים בכרטיס מובנה בלוח האם אז תדעו שגם אותו חשוב להגדיר לצורה האופטימלית .. אני ממליץ להוריד את הדרייבר http://www.asio4all.com הוא גם חינמי וגם מצוין ובניגוד לדרייברים מסוג MME או DirectX הוא Asio, שזה התקן מוצלח הרבה יותר, שישפר משמעותית את ה Latency .

שתהיה לכולם שנה אזרחית מוצלחת.

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

2 תגובות בנושא פוסט ראשון – איך להגדיר את כרטיס הקול ? / How to set-up the soundcard

 1. מאת יואב‏:

  ממש תענוג לשמוע טוטוריאל לאבלטון בעברית! כל הכבוד על ההשקעה, הדיוק והמקצועיות. תמשיך את העבודה הטובה
  🙂

 2. מאת אופיר‏:

  באמת שאתה עושה עבודה מדהימה, עוזר המון וכל הכבוד על ההשקעה. מעריך מאוד…
  שמח להקשיב וללמוד, ועוד בעברית! כל מילה שלך מדוייקת ודרך ההסבר שלך תמיד ברורה.
  תודה רבה..
  הלוואי ותמשיך כך עוד ועוד על התוכנה המגניבה הזו..אתה עוזר המון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.