סיור במרכז השיגור של אבלטון לייב / The LaunchBox in Ableton live

שבת שלום לכולם,

השבוע אסביר איך משתמשים ב- Launchbox של לייב. בין אם אנחנו רוצים להשתמש ב"כוחות המיוחדים" של הלאנצ'בוקס ובין אם לא, היא תמיד שם ובגלל זה רצוי להכיר את הפעולות הבסיסיות שהיא מאפשרת לעשות – ידע זה כוח, ובמוסיקה והפקה זה בא לידי ביטוי פשוט בתוצאה יותר טובה ומעניינת.

לגבי מצב ה Legato : מדי פעם עשוים להיות "גליצ'ים" בסאונד, מכיוון שבעצם המחשב לא יודע מה אתם עומדים ללחוץ ואם אתם לוחצים בקצב מהיר מדי, או משתמשים בסאונד שהוא פשוט מורכב מדי עלולות להיות קפיצות – לא תמיד, אבל שימו לב .  חוצמזה, עוד דוגמא מגניבה של מה שאפשר לעשות עם לגטו, זה לקחת קליפ של סינטי שמנגן מנגינה כשפעם אחת הצלילים ארוכים, ועוד קליפ שמנגן את אותה המנגינה בצלילים קצרים, כאשר שני הקליפים במצב של לגטו, וערך הקוונטיז הוא נמוך (שמיניות לגודמא) קפיצה בין הקליפים מאחד לשני נותנת תוצאה דיי מגניבה.

לגבי  Follow Action : אפשר בעזרת הפעולה העוקבת ליצור מעברי תופים מפתיעים ובכלל תפקידי תופים בלתי צפויים – חשוב לשחק עם קצב הפעולה העוקבת, במידה וזו מלודיה (כמו בסרטון) הקטנה והגדלת הקצב משנים משמעותית את התוצאה וכל אחד יש לו אופי משלו.
עוד דבר שלא ציינתי בסרטון לגבי נושא זה, זו האפשרות לחלק קבוצות. קליפים שצמודים אחד לשני בערוץ הם קבוצה, וכל פעולה עוקבת היא תמיד ביחס לקבוצה, בין אם זה לעבור לקליפ הבא או לקפוץ לקליפ אקראי. אם תשאירו תא ריק בין קבוצה לקבוצה, תוכלו בעצם ליצור שתי קבוצות שונות שכל אחת מהם עושה פעולות אחרות במסגרת הקבוצה שלה.

פורסם בקטגוריה מורכב, עם התגים , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.