ההבדל הקטן – אוטומציות באבלטון לייב/ Automations in Ableton live

השבוע הפוסט יעסוק באוטומציה, שזה בעצם אחד הכלים הכי יעילים לעיצוב סאונד, בין אם זה לשיוף, סידור, תיקון או גיוון. האוטומציה מאפשרת ליצור התפתחות ועניין וכל זה כמובן בצורה אוטומטית מבלי שנצטרך לגעת בזה בהמשך.

טריק שלא הראיתי בסרטון אבל אני רוצה לציין הוא השימוש בפלאג ה-  Utility במהלך מיקסים. למה שנרצה להשתמש בו ?! – נניח והייתי רוצה לעשות אוטומציה על עוצמת הערוץ (ווליום), כי יש חלק שצריך קצת להחליש, ויש חלק שצריך קצת להגביר, ובהמשך להנחה הזאת, אחרי שעשיתי את האוטומציה החלטתי שבכלל כל הערוץ הזה צריך להיות בעוצמה שונה במיקס וכשאני מתכוון כל הערוץ אני מתכוון שהייתי רוצה לשמור את האוטומציה שעשיתי, וגם אותה להחליש או להגביר באופן יחסי לשאר המיקס – כאן נכנס השימוש בפלאג ה- Utility שבעצם מאפשר לי לשנות את עוצמת הערוץ כולו בעזרת ה- gain (ניתן גם לעשות ההפך – את האוטומציה בעזרת ה- Utility והשינוי הכללי לעוצמת הערוץ לעשות דרך הערוץ עצמו).

במסגרת דברים נוספים מעניינים שקשורים באבלטון לייב – דיג'י ווספר (DJ Vesper) שהוא מורה מוסמך מטעם אבלטון בקנדה פירסם השבוע באתר שלו ספר טיפים Pro secrets in Ableton live שניתן להוריד מהאתר שלו (במידה ונותנים מייל, חינם לגמרי) ומכיל 13 טיפים, שלטענתו עשויים להיות מסובכים למשתמשים חדשים. אני אגב חולק על הטענה הזאת, זאת כזאת תוכנה פשוטה שכל אחד יכול להבין את הטיפים שלו בקלות ובפשטות וליישם אותם בכיף – מומלץ בחום.

פורסם בקטגוריה מורכב, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה 1 בנושא ההבדל הקטן – אוטומציות באבלטון לייב/ Automations in Ableton live

  1. מאת תומר‏:

    עמית רציתי לפרגן לך על הבלוג הזה. אני עוקב אחרי הפוסטים דרך פייסבוק דווקא אבל באמת תודה על הליקוט של הדברים והרעיונות!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.