הקפאה הפשרה ומה שביניהם / Freeze

הקפאת ערוצים היא אחלה דרך לשמור על צריכת מעבד נמוכה. חבל שערוצים שלא מתעסקים בהם כל רגע יגזלו משאבים וכוח יקר מהמעבד. אפשר להקפיא רק ערוצים שיש בהם מידע של ממש (אי אפשר לדוגמא להקפיא ערוץ Group, ואי אפשר להקפיא ערוצי Return).זה לא משנה אם עובדים בסשן או באררנג'ר .

הקפאה זאת פעולה זריזה יחסית וכל הזמן ניתן להקפיא ולהפשיר לפי הצורך. במידה ולאחר הפשרה שינית דברים והקפאת שוב בעצם המחשב יצור עוד קובץ חדש, אם לא שיניתם כלום הפעולה ממש תיקח שניה ותפעיל שוב את הקובץ הקודם. אין שום בעיה להקליט ערוצים קפואים המסשן לאררנג'ר, אין גם בעיה לגזור או לשכפל אותם.

כמובן שזאת גם אחלה דרך להפוך מידי לאודיו מתוך התוכנה בלי לשמור יותר מדי או להסתבך (מה שמוכר בתור Bounce אולי מתוכנות אחרות).

חשוב לזכור : כשמקפיאים ערוץ שמכיל אפקט בנוי זמן (כמו ריברב או דיליי לדוגמא ) הערוץ יקפיא גם את החישובים לאותו הרגע ואז כאשר נהפוך את הקליפים לאודיו למשל הקליפים עשוים להיות ארוכים וגדולים מבמקור, תוצאת האודיו היא לאחר חישובי האפקט, ועל כן תיבה עם ריברב לדוגמא תהיה תיבה + זמן הריוורב. בטכניקה הפשוטה הזאת יוצרים זנב ארוך לריוורב על שירה והופכים אותו בשביל ליצור אפקט מגניב. בהזדמנות אני מבטיח להדגים.

פורסם בקטגוריה מורכב, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.