איך להפוך אודיו ל-מידי בקלי קלות / Audio to MIDI is so easy

בסרטון הפעם אני אדגים איך הופכים קבצי אודיו שונים למידי שאפשר לנגן אותו ולהשתעשע.

כשעושים Slice to new MIDI track אז חשוב להבין את ההבדלים בין הצורות השונות של החתיכות ומה רוצים בדיוק להפוך למידי :

כשרוצים לסמפל תופים ובעצם רוצים להפריד ביניהם, כדי לבודד כל תוף ותוף לרוב מומלץ להשתמש ב- Transient שזה בעצם היצוג של איפה מתחילה כל מכה (קראתי איפשהו שאומרים התקפים בעברית?!) אני ממליץ לא לקחת קטע מורכב מדי או ארוך מדי,כי לרוב התופים החשובים יהיו תוף הרגל, הסנר והמצילות השונות, ובתיבה אחת או שתיים אפשר למצוא את כולם. במקרה של תופים גם חשוב לבדוק שאכן כל תוף ותוף נשמע בצורה אופטימלית ולא נחתך בטעות קצת לפני או קצת אחרי. אם חתכתם פחות מ24 חתיכות נגיד אז אל תתעצלו, ותסדרו את זה .כיף להיות מסודר.

כל דבר אחר שרוצים לסמפל ולהשתעשע איתו זה לא באמת משנה, אם זה שיר שלם הרבה פעמים הרבה יותר כיף ונחמד לחלק את לחתיכות של ערכים שווים מוסיקלים (שמיניות לדוגמא) ואין ממש משמעות ל- Transients כי בעצם יש המון כלים כל הזמן וכל רגע כמעט יהווה התקף. אני גם ממליץ לנסות את הדבר הזה על שירות, זה גם ממש כיף… דווקא בשירות נגיד כן להשתמש בהתקפים ולסמפל מילה מילה.

חשוב לזכור : אין משמעות אמיתית לקצב המקורי של הקטעים אותם מספלים, כי ברגע שמבודדים תוף ניתן אח"כ פשוט להתאים אותו לאיזה קצב שמתחשק כשהוא כבר MIDI. ברגע שמתאמים את הקטע המסומפל לקצב מראש העבודה פשוט עשויה להיות נוחה יותר ונקיה יותר (בטח כמחליטים לחתוך לפי ערכים מוסיקלים)

עם הטריק הכל כך פשוט הזה אפשר לשחק שעות ולעשות אין ספור דברים.

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות בנושא איך להפוך אודיו ל-מידי בקלי קלות / Audio to MIDI is so easy

 1. מאת נעם‏:

  מגניב! תודה

  שאלה: איך אח"כ ממפים כל מקטע למקלדת (של המחשב / מקלדת שליטה)?

  • מאת AmitSegall‏:

   נועם סליחה על התשובה המאוחרת… אתה מוזמן להציץ פה באתר, יש סרטונים על נושא מיפוי המידי ומקלדת המחשב (שניהם מוגדרים נושאים קלים) מקווה שזה עונה על השאלה. אם יש לך עוד שאלות אתה מוזמן לשאול בכיף

 2. מאת דויד‏:

  אחי ממש תודה על הסירטונים המגניבים לומדים ממך המון!!!!!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.