כיצד לתקלט באבלטון לייב – צעדים ראשונים / DJing with Ableton live – first steps

לחלוטין לא חשבתי שזה יהיה הסרטון להפעם, אבל איכשהו זה מה שיצא :

כל מה שמוצע בסרטון זה כמובן דברים שנוחים לי, וכמובן מהווים בסיס לחלוטין למשהו שיכול להיות יותר מורכב ומעניין (כמו להוסיף לכל הסיפור שיש בסרטון קצת קליפי דמא עם אפקטים מוכנים מראש וכדומה). בשלב חיפוש הרעיונות המגניבים מתוך השיר הנתון בעצם אפשר ליצור "נקודות קיו" וממש לחלק את השיר לפי החלקים החשובים בו על מנת שתהיה שליטה נוחה אם נגיד רוצים להגיע מהר יותר לשבירה,פיזמון או חזרה לפתיח ובעצם לכל נקודה שמעניינת אותנו.

חשוב לעשות הפרדה תפיסתית בין תיקלוט במסיבה להופעה עם חומר מקורי. במסיבה מכינים סט שירים מראש (ברמה עקרונית כן?) ואפשר להגיע למצב שממש כל מה שנשאר לעשות הוא לשחק עם העוצמה השונה של הערוצים, ומדי פעם אפקטים וכדומה. כשמתחילים לשלב לופים, נקודות קיו וקליפי דמא הדבר נהיה יותר פעיל, נחמד ומעניין אבל עדיין נשאר במסגרת תיקלוט. במצב של הופעה עם חומר מקורי (אלקטרוני לצורך הדיון) אז סביר מאד להניח שסט היה נראה שונה לגמרי, לא הייתי מתקלט חומר של עצמי אלא שומר על שליטה באלמנטים שונים ומשאיר לי יותר חופש וגמישות (ויותר פעילות במהך ההופעה).

חשוב לזכור: במסגרת תיקלוט נושא התאמת הקטע לקצב בלייב היא מאד פסיבית בהנחה ומשאירים את לחצן ה-  Auto warp long samples דלוק, רק צריך לוודא שהקטעים מתחילים במקום הנכון והשאר כבר קלי קלות בטח ובטח עם עושים סט מוכן מראש. אם לא עושים סט מוכן מראש ומוסיפים קטעים תוך כדי הסט ל"דקים" השונים חשוב לוודא כי הסולם המוסיקלי מתאים ולשנות אם לא, וכמובן שהביטים נופלים נכון (הכל בקצב ברמת העיקרון, אבל אין הבטחה שהקטע יתחיל מהביט הראשון! צריך לוודא שאין פדיחות ושלא הכל מסונכן ב-אופ ביט) .

פורסם בקטגוריה מורכב, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה 1 בנושא כיצד לתקלט באבלטון לייב – צעדים ראשונים / DJing with Ableton live – first steps

  1. מאת נתנאל‏:

    היי עמית
    יש לי כרטיס focusrite 2i2 ואני רוצה לשלוח לאוזניות ערוץ אבל בשליחות של הcue לי רק 1,2,1\2
    שזה בעצם L'R'L\R
    מה צריך לשנות בהגדרות שיהיה לי יציאה 3\4?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.