איך להצמיד שיר לקצב ? / How to find a BPM of a song

בעקבות ביקורות חברים (תודה!), והעובדה שהאנשים שאני מכיר אישית שמתעסקים עם אבלטון הם פחות מנוסים, אז אמשיך בסרטון פשוט וקל של איך למצוא ולהתאים את הקצב של שירים לצורך עבודה איתם בתוך לייב.

הדרך שמוצגת בסרטון, היא כמובן אחת מני המון דרכים להגיע לאותה התוצאה, וכמובן יוצאת מנקודת הנחה שאין לכם מושג מה הקצב של השיר / קטע. במידה ויש לכם מושג התהליך הוא קצת שונה ואני ממליץ דווקא כן לכבות את Auto warp long samples, שעשוי לגרום להרבה עבודה מיותרת כשאתה בעצם יודע מה הקצב.

בהנחה ולא שיניתם את ההגדרות המקוריות של התוכנה, לייב בעצם יוצרת על הדרך מעיין קובץ פיענוח של הקצב (שקורה אוטומטית כי לא ביטלנו גם את העיוות האוטומטי) שבטח תראו אחר כך ולא תבינו איך תיקיות המוסיקה שלכם במחשב פתאום מלאות בכאלה. הקובץ הזה בעצם מאפשר שבכל פעם שתוסיפו את אותו הקטע / שיר לתוכנה, כל תהליך מציאת הקצב יהיה כשם שעזבתם אותו, כלומר: בהנחה ומצאתם כבר את הקצב פעם אחת, כל עוד יש את קובץ הפיענוח לא תצטרכו למצוא שוב. אם אתם לא רוצים את הקבצים האלו בכל מקום אז אפשר לבטל אותם בהגדרות תחת לשונית File/folder – create Analysis files.

אם אתם מנהלים חיים רגילים על המחשב (כלומר אינטרנט/ספריית איטיונז וכדומה..) אז אולי כדאי לכם לבטל את הקבצים שלא יציקו לכם אבל אם זה מחשב שיעדתם אותו לעבודה במוסיקה, ואתם שומרים עליו מוסיקה כרפרנס אז בעצם מה איכפת לכם שהם יהיו שם..שיהנו.

חשוב לזכור: אל תזלזלו בבדיקה אחרי שאתם חושבים שמצאתם את הקצב, הרבה פעמים מרוב סימני עיוות (Warp markers) זה לא שומר על קצב בצורה מושלמת לאורך כל השיר ובאמת כדאי לבדוק את זה (למרות שאם מדובר במוסיקה אלקטרונית זה יציב מאד). אם אתם רק מתכוונים לסמפל חתיכה מתוך זה אז כל עוד היא בקצב אתם משוחררים מהבדיקה 😉

פורסם בקטגוריה פשוט, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה 1 בנושא איך להצמיד שיר לקצב ? / How to find a BPM of a song

  1. מאת מיכאל‏:

    תודה
    עזרת המון

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.